Yurtdışına İşçi ve Eleman Arayan Firmalar

Yurtdışına eleman arayan firmalar. Yurtdışına işçi arayan firmalar. Yurtdışına işçi götüren eleman alan Türk inşaat firmaları.

Yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmaları günümüzde sayısız ülkede iş yaparken bir yandan da yurtdışına eleman ve işçi götüren firmalar olarak da öne çıkıyor. Yurtdışında projeler üstlenen Türk inşaat şirketleri önemli inşaat ve yapı projelerine imza atarken diğer yandan yurtdışında çalışmak isteyen inşaat işçisi ve inşaat elemanı adayları için yurtdışı iş imkanları da sağlıyorlar.

Yurtdışına Türkiye’den işçi arayan eleman götüren firmaların başında doğal olarak Türk inşaat ve yapı firmaları geliyor. Kısacası yurtdışında çalışmak isteyenler için inşaat alanında Türk inşaat firmaları bünyesinde iş imkanları ve olanakları oldukça fazla.

Yurtdışı Türk İnşaat Şirketleri

Türk inşaat firmaları son 20 yıldır yurtdışında farklı coğrafyalarda, farklı ülkeler ve farklı şehirlerde altyapı ve üstyapı inşaat projeleri kapsamında, yol, köprüler, tesisler, enerji santrallari, havalimanları, okullar, rezidanslar, toplu konutlar ve hastaneler gibi devasa projeleri tamamlayarak teslim ettiler ve yeni projeler de üstlenmeye devam ediyorlar. Yurtdışına eleman arayan işçi götüren ve yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmaları için inşaat alanında işler giderek daha da artıyor. Önümüzdeki yıllarda da Türkiye merkezli Türk inşaat şirketlerinin çok daha fazla yeni projeler üstlenmeye devam etmesi bekleniyor.

Yurtdışı Eleman Arayan Türk İnşaat Firmaları

Yukarıda da belirtildiği gibi yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmalarının yurtdışı işleri tüm dünya coğrafyasına yayılmış durumda. Günümüzde yüzlerce Türk inşaat şirketi dünyanın çok farklı bölge ve ülkelerinde sayısız inşaat ve yapı işleri yürütürken bir yandan da ihtiyaçları kapsamında yurtdışına işçi alıp eleman götürüyorlar. Yurtdışına eleman arayan firmalar en fazla Suudi Arabistan, Rusya, Cezayir, Kuveyt, Moldova, Ukrayna, Türkmenistan, Katar, Dubai, Yemen, Sudan, Kazakistan gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor ve buralara her yıl çok sayıda işçi ve eleman arıyorlar ve yurtdışı inşaat sektöründe çalışmak isteyen yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman adayları için yurtdışı iş imkanları ve iş fırsatları sunuyorlar.

Türk İşçiler İçin İş İmkanları

Güçlü Türk firmalarının bu ülkelerde yaptığı projeler sayesinde yurt dışı iş olanakları artmış ve yurtdışına işçi götüren firmalar yeni istihdam alanları açarak birçok kişinin umudu olmuştur. Bu firmalar daha çok, gökdelenler, hava yolları, oto yollar ve köprüler yaparak gittikleri ülkelerin gelişimine de büyük destek olmakta. Dolayısıyla her geçen gün yatırımlarını artıran inşaat firmaları ilk tercih olarak Türk işçilerine iş olanağı sağlamaktadır. Ancak bu firmalarda çalışmak için bazı şartları taşımanız gerekir. Her firma kendi personel alım şartlarını oluşturmuş ve bazı özel şartlar firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Bazı firmalar vasıfsız eleman ihtiyacını karşılama için Türk işçileri tercih ederken bazı firmalar ise daha çok teknisyen, mühendis, mimar, üst düzey yönetici gibi eğitimli kişilerle çalışmayı tercih etmektedir. Bu nedenle iş başvurusu yapacağınız firmanın şartlarını iyice inceleyip iş başvurusunda bulunursanız zaman kaybetmiş olmazsınız. Aksi halde iş başvurunuz gerekli şartları taşımadığınız için reddedilir ve siz diğer fırsatları kaçırmış olursunuz.

Yurtdışında İnşaat İşi Yapan Şirketler

Türkiye’de çalıştığı halde istediği maddi imkanlara ve kariyere ulaşamayan kişilerin ilk tercihleri yurtdışında iş imkanlarını araştırmak olacaktır. Bu nedenle yurtdışında iş bağlantıları olan firmaların açtıkları personel alım ilanlarını takip etmeyi ihmal etmezler. Böylece kendilerine iyi bir gelir ve kariyer sağlayacak iş imkanlarından haberdar olarak ilgili firmalara ulaşmaları kolay olur. Yurtdışında iş imkânları açısından en fazla paya sahip olan inşaat sektörüdür. Her geçen gün yatırımlarını arttırarak devam eden bu alanda her zaman vasıflı veya vasıfsız işçi alımı gerçekleştirilir. Bu nedenle yurtdışına işçi götüren firmalar zaman zaman personel alımı iş ilanları açarak gerekli personelin istihdamını gerçekleştirir. Dolayısıyla yurtdışı iş imkanları açısından inşaat sektörü en hareketli sektörlerden biridir denilebilir.

Yurtdışına İşçi ve Eleman Götüren Firmalar

Yurt dışında inşaat faaliyetleri yapan birçok firma dünyanın çeşitli ülkelerinde yatırımlarını gerçekleştirmektedir. Bu ülkelerin başında, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Ukrayna, Almanya, Fransa gibi ülkeler gelmektedir. Bu nedenle bu ülkelerde çalışmak için farklı pozisyonlarda işçi alımı yapılmaktadır. Yurtdışına işçi götüren firmalar şöyle bir incelersek; Cengiz İnşaat, Korman İnşaat, Enka İnşaat, Arma Electroparnc İnşaat, Rönesans Holding, Dorçe İnşaat ve Gürbağ İnşaat’ı sayabiliriz. Ancak bu firmaların birçoğu vasıflı ve kalifiye eleman alımı yapmaktadır. Eğer şirketlerin aradıkları şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız bu şirketlerin insan kaynakları bölümüne CV’nizi bırakabilir veya güncel iş ilanlarından başvuru yapabilirsiniz. Yukarıda saydığımız şirketler dışında da yurtdışında faaliyet gösteren firmalar vardır. Bu nedenle farklı firmaların iş ilanlarını da takip ederseniz yurtdışında çalışmak için daha fazla şansa sahip olursunuz.

Yurtdışı İnşaat Sektörü İşleri İş İlanları

Ülkemizde son yıllarda en büyük geliri elde eden şirketlerin inşaat firmaları olduğunu görürüz. Özellikle yurtdışında yatırım yapan inşaat firmaları her geçen gün daha da büyümekte ve ülkemizin milli gelirine büyük katkılar sağlamaktadır. Türk inşaat firmalarının birçoğu Arap ülkelerinde yaptıkları büyük projelerden ötürü bu yüksek kazancı elde etmektedir. Ancak yurtdışında alınan bu ihalelerin belli bir zamanda yetişmesi gerektiği için inşaat firmaları gece gündüz demeden çalışmak zorundadır. Kazandıkları ihaleleri sözleşme gereği zamanında teslim edebilmek içinde çok sayıda işçi çalıştırmak zorundalar. Bu nedenle her zaman yeni işçi alımı yaparak birçok kişiye gelir kapısı açmaktadırlar. Ülkemizde inşaat sektöründe çalışan birçok kişi kısıtlı bir gelir elde ettiklerini söylemekte ve daha fazla kazanca sahip olmak içinde yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek istemektedirler. Çünkü yurt içinde yaptıkları aynı işi yurtdışında yaptıklarında yaklaşık iki katı gelir elde etmektedirler. Türk işçiler hem yüksek kazanç hem de birikim yapmak için yurtdışında faaliyet gösteren inşaat firmalarını tercih ederler. Yurtdışı inşaat sektörü iş ilanlarına ulaşmak için; mutlaka kariyer sitelerini, iş ilanları yayınlayan siteleri veya yurtdışında faaliyet gösteren firmaların resmî web sitelerini takip etmenizi öneririz. Ancak bu şekilde yeterliliğinize göre bir iş bulma şansını yakalayabilirsiniz.

Yurtdışı Firmalara İş Başvurusu

Yukarıda da az önce bahsettiğimiz gibi yurtdışı inşaat sektörü iş ilanlarına ulaşmak için şirketlerin elektronik ortamda yayınladıkları iş ilanlarını takip etmeniz gerekir. Ayrıca bazı firmalar sosyal medya mecralarında da zaman zaman personel aradıklarını duyurmaktadır. Tüm bunların yanında çoğu firmanın resmi sitesinde yer alan insan kaynakları bölümündeki formu doldurarak da iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak önemli olan bir diğer hususta şudur: Yurtdışı iş imkanları için tüm yeterliliklere sahip olsanız bile yurtdışına çıkış veya yurtdışında çalışmaya engel bir durumunuz varsa iş başvurunuz reddedilecektir. Tüm bunları değerlendirerek iş başvurusunda bulunmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here