Kuzey Amerika Adaları

Kuzey ve Güney Amerika’da Gezilecek Adalar En İyi Mekanlar

Hawaii (ABD): Bir şnorkel koyu, destekli kanolar ve aileler, yetişkinler ve yüzücüler için ayrı havuzlar sunan Four Seaons Resort Hotel Hualalai’de su aktivitelerine katılın. Tesisteki su teması, her birinde yemyeşil bir bahçeye konumlanmış açık duşlar bulunan zemin kat odalarına kadar uzanıyor.

Porto Riko (ABD): Gezginler, restorasyonun ardından kısa bir süre önce yeniden açılan Dorado Beach, A Ritz-Carlton Reserve’e bir kez daha akın ediyor. 1.5 km boyunca uzanan girintili çıkıntılı sahil, daha önceleri Laurance S. Rockfeller’a ait olan ve 3 golf sahası, 18 kmlik bir bisiklet yolu ve okyanus manzaralı 114 oda barındıran 5.5 kmlik bir alanı çevreliyor. Plaj klubünün geniş havuzuna ya da zemin kattaki bir odada kalıyorsanız özel havuzunuza girebilirsiniz. Önünde yaklaşık yüz yaşındaki bir kauçuk ağacı olan 20 bin metre karelik Spa Botanico, ağaç evlerde tedavi alanları, sıcak ve soğuk su devresi ve kişiselleştirilmiş aromaterapi otlarıyla dolu bir aktaran içeren, cennet içinde bir cennet.

Nantucket (ABD): The Wauwinet adlı, 1875’ten kalma hanın konukları, karada 1948 model bir fleetmaster ile, denizde 21 kişilik Wauwinet Lady ile Nantucket’i keşfedebilir. Yalnızca yetişkinleri kabul eden ve Coskata-Coatue Koruma Alanı’na komşu olan tatil köyü, okyanus kıyısındaki özel plajlara giriş olanağı sağlıyor. Peynir ve şaraptan sonra, menüsünde 250 metre öteden gelen istiridyelerin de bulunduğu Topper’s restoranında akşam yemeği yiyebilirsiniz.

St. Simons (ABD): Nature Conservancy’nin koruması altında olan 44 kilometrekarelik bariyer adasını yalnızca Lodge on Little St. Simons Island’ın altı kulübesi paylaşıyor. Konuklar 11 kmlik plaja ve doğa bilimciler tarafından yönetilen kuş gözlemi, kano ve yürüyüş turlarına erişim olanağına sahip.

Chiloe Adası (Şili): Nat Geo Unique Lodge’larından maceracı ruhlu Tierra Chiloe, ziyaretçilerini Chiloe kıyılarında falez yürüyüşleri ve koylarda kano turlarından, ahşap ayakları üzerinde yükseltilmiş geleneksel evleri (palafito) dolaşmaya kadar uzanan farklı keşiflere çıkarıyor. Sonrasında sizi bir havuz, masaj ve yerel deniz mahsülleri bekliyor.

Negril (Jamaika): Negril’in batısındaki kireçtaşı yarların tepesinde 12 kulübe ve suitten oluşan The Caves, mahremiyet arayanları kendisine çekiyor. Burası su altındaki yarıkları keşfetmek için başlangıç seviyesine uygun bir yer. Ardından bir mağara içine yerleşmiş rom barında içkinizi yudumlayabilir veya mum ışıklı mağarada akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Fogo Adası (Kanada): Newfaundland açıklarındaki Fogo Island Inn hem bir sığınak hem de yerel kültüre açılan bir kapı. Nat Geo Unique Lodge of the World’lerinden 29 odalı mekan, adalılara mobilya yapımı ve yorgan dikimi olanağı sunarken, doğa veya meyve toplama yürüyüşleri de düzenliyor. Newfaundland’in yedi mevsimi, yerel ürünlerle yapılan yemeklerden, çiçekten buza uzanan manzaralara kadar her şeye can veriyor.