Fotoğraf Ekipmanları

Muhteşem Fotoğraflar İçin İdeal Makine, Lens ve Tripodlar

Fotoğrafsız bir seyahatin ve tatilin hiçbir anlamı yoktur. Fotoğraf çekmek gezinizi belgeleyen, hatıra biçimine getiren en önemli aktivitelerden biri. Günümüzde fotoğrafçılık alanında da çok fazla gelişme oldu. Fotoğraf çekim ve fotoğraf olarak belgeme alanında da teknoloji hızlı gelişti. Kuş biçimli robotik kamera platformlarından kablosuz deklanşörlere kadar birçok alet tasarlanıp üretildi. Bu yazıda sıkça ve dolu dolu seyahat edenler eden fotoğraf meraklıları için kompakt fotoğraf makinesi önerileri bulacaksınız.

DOĞA FOTOĞRAFLARI

Olympus OM-D E-M1 II manzara fotoğrafları ve hareket halinde kullanılabilecek en iyi kameralardan biri ve oldukça başarılı. Lens önerileri ise yaban hayatı için ED 300mm f/4 IS PRO, manzara fotoğrafları için ED 7-14mm f/2.8 PRO ve bu alandaki tüm fotoğraf çekimleri için ED 40-150mm f/2.8. Stabil fotoğraf çekimleri için iyi bir tripod da gerekiyor. 3 Legged Thing’den Brian bu konuda işinizi fazlasıyla görecektir.

MACERA FOTOĞRAFLARI

Yürüyüş, kano veya şnorkel tutkunuysanız, ekipman tercihinizi hafif ve dayanıklı ekipman tarafında kullanınız. Bu konuda Sony XR100 VI neredeyse her koşulda çok yönlü ve dayanıklı, işinizi görecek bir kamera. Diğer yandan Olympus TG-5 su geçirmeyen bir yapıya sahip. Kameranın sarsılmaması için Ultrapod II tercih edilebilir. Bunlar yanında iyi bir ekipman çantasına da ihtiyacınız olacak. Sağlam ve kullanışlı bir ekipman çantası için F-Stop aksesuar çantasını portföyünüze ekleyebilirsiniz.

KÜLTÜR SANAT FOTOĞRAFLARI

Kültür ve sanat fotoğraf çekimleri için de özel ve güzel makineler mevcut. Dünyanın dört bir yanından gezginlerin favorilerinden biri olan Leica Q ses çıkarmadan ve dikkat çekmeden kültür ve sanat fotoğrafları çekebileceğiniz fotoğraf makinelerinden biri. Güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Sergilenen performansların çekimi için de son derece önemli bir konu. Kültür sanat fotoğraflarınız için bir tripoda ihtiyacınız olacaksa PlatyPod Ultra sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Bu ekipmanlar için Billingham Hadley dijital kamera çantası tam size göre.

ŞEHİR FOTOĞRAFLARI

Şehir fotoğrafları çekimlerinden renk oldukça önemli bir konu olarak ön plana çıkıyor. Şehir fotoğrafları çekmek istiyorsanız X-Trans sensörü ile inanılmaz derecede iyi renklerle fotoğraf çekimi yapabilen Fujifilm X-T20 ideal bir makine olarak seçilebilir. Lens olarak XF 35mm, XF 23mm ve XF 18mm seçilebilir. Bu lensler ve makine ile muhteşem renklerle dolu şehir fotoğrafları çekmemeniz için bir sebep yok.